UKRAJINS'KA VERSIJA

Свобода для Юлії Тимошенко. Італія та Європейський Союз за демократію в Європі

Президенту Європейського Парламенту, Єжи Бузеку
Президенту Європейської комісії, Жозе Мануелу Баррозу
Президенту Республіки Італія, Джорджо Наполітано
Президенту Сенату Республіки Італія, Ренато Скіфані
Президенту Палати депутатів, Джанфранко Фіні
Президенту Ради Міністрів Республіки Італія, Маріо Монті
Міністру закордонних справ Республіки Італія, Джуліо Терці

Шановна владо,

Минулої пятниці, 5 серпня, в Києві була арештована лідер демократичної опозиції України Юлія Тимошенко. Відома громадській думці Італії за свою визначну роль в Помаранчевій Революції — мирній революції, яка  здобула для України пять років демократії та свободи, — Юлія  Тимошенко, колишня премєр-міністр України, була віддана під суд з обвинуваченнями у розтраті 1,5 мільярда гривень державного бюджету та у зловживанні службовим становищем під час переговорів щодо відновлення поставок газу від січня 2009 року зі своїм російським колегою Володимиром Путіним.

Перед початком судового процесу, лідер демократичної опозиції була піддана увязненню, яке перешкоджало не лише політичній діяльності на батьківщині, але і унеможливлювало присутність Тимошенко на важливих міжнародних зібраннях, серед яких Асамблея Європейського Парламенту,  Форум Спільноти Демократій у Вільнюсі, саміти Європейської Народної Партії — на які Тимошенко, між іншим, була запрошена Президентом Європейського Парламенту, Єжи Бузеком.

Зараз, все ще чекаючи на початок судового розгляду, Тимошенко знаходиться у слідчому ізоляторі. До неї не пускають ні адвокатів — що є обовязковим для підготовки до слухання справи, яка призначаються чи не щодня, - ні особистих лікарів, не зважаючи на слабке здоровя Тимошенко.

Як зазначено кореспондентом італійської газети Il Legno Storto — єдиного італійського медіа, представленого на даному процесі, - а також найбільш авторитетними міжнародними агентствами, Юлія Тимошенко — фізично та морально ослаблена і серйозно хвора. Вона піддана процесу, в якому  присутні певні політичні інтереси. Кожного дня Тимошенко змушена протистояти судді, який не поважає основних прав підсудної. Хоча обвинувачення проти неї були спростовані більшою частиною свідків.

Від початку каденції у лютому 2010 теперішнього Президента
Віктора Януковича, в Україні стає все помітнішим сильний регрес демократії: вибори, правомірність яких є сумнівною; тиск на журналістів
та незалежні медіа; і десяток представників опозиції, підданих розслідуванням, судам та арештам без вагомої на те причини і без права на правосуддя. Серед них, окрім Юлії Тимошенко, колишній міністр внутрішніх справ України Юрій Луценко, який знаходиться у слідчому ізоляторі від 26 грудня минулого року, і який досі не дочекався вироку суду.

В світлі даних подій ми висловлюємо надзвичайне занепокоєння такими політичними переслідуваннями в країні, яка готується підписати з Європейським Союзом Договір про Асоціацію, та з якої велика кількість  людей прибула до Італії аби працювати та сприяти нашому росту.

Звертаємо на це увагу також у звязку з закликом колишнього міністра закордонних справ України Бориса Тарасюка до підтримки — політика, який користується достатньо високою повагою в Європі, і який з нагоди присутності італійських медіа, а саме Il Legno Storto, на процесі Тимошенко, звернувся до Італії та Європи з проханням підтримати лідера опозиції в Україні Юлію Тимошенко, яка належить до Європейської Народної Партії, так як і  велика кількість глав держав та глав урядів Європейського Союзу.

І так як Італія завжди підтримує свободу та демократію у світі, ми також запрошуємо Сільвіо Берлусконі та його європейських колег прислухатись до звернення Тарасюка та прийняти усіх заходів аби переконати Президента України Віктора Януковича забезпечити Юлії Тимошенко та іншим представникам помаранчевого руху дійсно справедливий та громадянський судовий процес — іншими словами європейський — а не репресивний і свободовбивчий церемоніал, який, як наголошує Freedom House, відносить європейський і рідний нам за культурою, традиціями та людськими звязками народ до списку недемократичних і невільних країн.

Ми свідомі, що заключення того, що дефінується політичним поцесом, а також заклики припинити репресії проти українських політиків, вже надходили від Європейського Парламенту, Ради Європи, Департаменту США, НАТО, дипломатичних представництв найбільш важливих для свободи світу держав — серед яких Великобританія, Канада, Франція, Німеччина, Польща, Австралія, Чехія, Швеція та Австрія — а також Росії, найбільш авторитетних неурядових організацій, а також міністра закордонних справ Італії. Тим не менш, просимо від Вас жесту більш переконливого, який би представляв також східних лідерів, які керують державами, в яких демократія та свобода є основоположними.

З вірою,